واکنش شدیدالحن واعظی به سخنان دادستانی کشور

[ad_1]

هم رسان:محمود واعظی به سخنان دادستانی کشور در خصوص فضای مجازی واکنش نشان داد.
برخی تفکر قدیمی دارند ،به گزارش هم رسان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز در مراسم افتتاح پروژه‌های شاتل که در راستای شبکه ملی اطلاعات انجام می‌شود در واکنش به سخنان دادستانی کشور در خصوص اجرا نکردن احکام قوه قضاییه توسط وزارت ارتباطات گفت: وزارت ارتباطات نباید وارد بحث و جدل های برخی افراد شود، عده ای ناراحت هستند که چرا مردم از ابزار ارتباطات و فضای مجازی استفاده می کنند، آنها فکری قدیمی دارند و تفکرشان این است مردم از اینترنت استفاده غلط می‌کنند اما تفکر ما این است که مردم استفاده صحیح از این فضا دارند و اگر مشکلی بوجود آید خانواده‌ها آن را حل خواهند کرد.
واعظی با اشاره به اینکه فضای مجازی پدیده ای نو است، افزود: بعضی ها به فکر ایجاد محدودیت هستند اما با فیلتر کردن و محدودیت مشکل حل نمی شود، تیم وزارت ارتباطات در مقابل محدودیت‌ها می‌ایستد، لازم است برای فکر و تصمیم مردم ارزش قائل شویم و تفکر قیم مابانه نداشته باشیم.

در چند روز اخیر که افتتاح پروژه‌های بخش خصوصی در راستای شبکه ملی اطلاعات در سوی وزیر ارتباطت افتتاح می شود یکی از سوالات خبرنگاران به دستور فیلتر کردن سایت‌ها و کانال‌های فضای مجازی سوی دادستانی به وزارت ارتباطات اختصاص داشت که واعظی در این خصوص گفته بود که برخی در این حوزه نظرات شخصی خود را اعلام می‌کنند.
روابط عمومی دادستانی کل کشور نیز روز گذشته به نقل از حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور در واکنش به اظهارات وزیر ارتباطات نوشته است: “وزیر محترم ارتباطات اعلام کرده است معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی نظرات شخصی خود را اعلام می کند که قطعا  چنین نیست و حتی یک مورد هم نمی توانند ارائه دهند که دستور شخصی آقای خرم آبادی بوده است.
وزارت ارتباطات وظیفه دارد فضای مجازی را رصد کند و خطراتی را که از این ناحیه متوجه جامعه،جوانان و خانواده هاست و دغدغه مقام معظم رهبری هم هست، تبیین و اعلام کند. همچنین در زمینه دستوراتی را که از ناحیه دادستانی کل اعلام می شود عمل کنند. گِله ما از وزارت ارتباطات این است که برخی از کانال ها و سایت هایی را که  بر اساس دستور قضایی یا اعلام و تصویب کارگروه باید بسته و فیلتر شوند،نمی بندد و مسدود نمی کند”.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *