ربات شاعر لب ساحل شعر حکاکی می‌کند

[ad_1]

1226363_454ICTPRESS- ربات‌های امروزی تقریبا از پس هر کاری برمی آیند، از انجام امور قضایی و حقوقی تا خانه سازی و نگهداری سالمندان؛ اما برخی از آن‌ها هم برای انجام امور خلاقانه برنامه ریزی شده اند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، یکی از این ربات‌ها که کارکرد تفریحی و جالبی دارد می‌تواند لب ساحل قدم بزند و بر روی شن‌های ساحل شعر بنویسد؛ کاری که خیلی از انسان‌ها هم به آن علاقه دارند.

این ربات شاعر، پروژه درسی یکی از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ادینبورگ در انگلستان به نام یوکسی لیو بوده است. حاصل این پروژه با عنوان شعر در ساحل، طراحی یک ربات خودکار مجهز به چاپگر سه بعدی است که در کنار ساحل دریا گشت زنی می‌کند و در بین چرخ‌های خود شعر می‌نویسد.

طراح این پروژه می‌گوید تلاش کرده با ساخت این ربات به ماشین‌ها هم حق اظهارنظر بدهد و برخی فرضیه‌های بنیادی در مورد انسان‌ها را به چالش بکشد. او می‌خواهد ثابت کند که ربات‌ها هم می‌توانند خلاق باشند.

ربات یاد شده برای اینکه از سقوط ناگهانی خود به آب دریا جلوگیری کند، مجهز به تعدادی حسگر هوشمند است و از طریق آن‌ها شرایط خارجی و محیطی مانند دمای محیط و سرعت باد را محاسبه می‌کند.

ربات مذکور مجهز به هوش مصنوعی و قابلیت خودآموزی است و با دیگر محصولات سازگار با فناوری‌های خودآموز سازگاری دارد؛ لذا اشعاری که بر روی شن‌های ساحل می‌نویسد از تنوع و جذابیت‌های کافی برخوردار هستند.

 

منبع: مهر

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *